Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne portale internetowe, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką stronę i następnie wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez ich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy pisać komentarze o nietypowych numerach, aby w jakimś stopniu pomóc innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy tak zawsze, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.

Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje obca kombinacja liczb.

Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce połączenia tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może należeć do członka naszej paczki znajomych, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej albo od początku skorzystać z witryny, która zajmuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Później sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, który chce naszej porady.

do kogo należy nr telefonu komórkowego

Patrzysz na własny telefon i widzisz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, jakiego zupełnie nie znasz. Zastanawiasz się, Co to za numer, a później pytasz o niego bliskich przyjaciół. Oni także nie mają pojęcia, jaki to numer, więc postanawiasz pod niego zatelefonować, by sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny telemarketer, jaki próbuje cię namówić na zakup nieużytecznego towaru. Na pewno kojarzysz tego rodzaju okoliczność, tak więc kolejnym razem pragnąłbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez przymusu dzwonienia. Zadziałaj tak, a uchronisz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom jest to bardzo istotne, by informować się, jaki to numer, zamiast pod niego dzwonić. Jeśli bowiem numer byłby własnością jakichś oszustów, za jedno połączenie można by było zapłacić ogromną sumę gotówki. Lepiej więc samemu sprawdzić, Co to za numer, wklepując go do wolnego okienka odpowiedniej wyszukiwarki internetowej. Jeżeli właśnie tak zrobisz, sprawdzisz, jaki to numer, z jakiego miejsca on dzwoni i czy może być bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, na pewno minimalnie się uspokoisz.

Najczęściej lepiej nie odbierać dziwnych telefonów, skoro w każdej sytuacji da się zobaczyć, jaki to numer, i do tego odnaleźć go szybko, bezproblemowo i za darmo. Każdy musi więc znać adres witryny wirtualnej (na przykład reverse number lookup), dzięki jakiej zobaczy, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.