Jeśli nasz telefon brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ obcy nam jest numer telefonu, jaki wyświetla się na urządzeniu. Najczęściej chcemy poznać posiadacza obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wówczas rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg telefonicznych, bo one już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy już odrębne strony internetowe, które interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo również przez normalnych internautów. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego musimy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy tak zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Sposoby na odkrycie kto dzwonił

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już mnóstwo miesięcy temu, a mimo tego wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bez przerwy, by skontaktować się z przyjaciółmi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet popularne telefony mogą być czasami jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią również oszuści i wyłudzacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się w miarę prędko rozpoznać jak sprawdzić czyj to numer.

Bez wątpienia najprościej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże zwykle taki krok nie będzie za bardzo efektywny. Jeżeli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wpisać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść później na różne strony, aby odkryć dzwoniącego. Istnieją już nawet specjalne witryny wirtualne, które skupiają u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery, opisują je oraz stawiają im noty. Internauta może z tych stron zrobić użytek, a także własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeśli jednak specjalna strona nie pomoże danej osobie, a tę osobę wciąż będą nękać ciągłe telefony, zawsze może ona udać się na policję. W skrajnych momentach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe nieznanego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie mogą być przecież czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W obecnych latach praktycznie każdą sprawę da się już spokojnie rozwiązać. Nawet teoretycznie obce numery telefonów można szybko odkryć, by osądzić, czy są one na pewno bezpieczne. W tym celu wystarczy wejść na odpowiednią stronę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z komendą.