Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo lat temu, a mimo tego wciąż są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać im wiadomość albo usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne telefony są czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią także bandyci oraz naciągacze. To oni telefonują z obcych numerów, które jednak da się w miarę prędko odkryć.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne strony, aby odkryć dzwoniącego. Istnieją już nawet specjalistyczne strony wirtualne, które mieszczą u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery, piszą o nich oraz wystawiają im noty. Każdy może z tych stron skorzystać, a nawet własnoręcznie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak specjalna strona nie pomoże jakiejś osobie, a ją dalej będą nękać ciągłe sygnały, zawsze może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach z pewnością warto tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie są przecież czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko można już spokojnie załatwić. Nawet teoretycznie nieznane numery można szybko odkryć, by ocenić, czy będą one na sto procent bezpieczne. W takim celu wystarczy wejść na specjalną stronę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.

Jak wyszukać numer który do mnie telefonował?

Słyszysz znajomy dzwonek własnego telefonu komórkowego, lecisz do aparatu, naciskasz przycisk „odbierz”, a tu odpowiada ci głucha cichość. Sądzisz, że ktoś się omylił, ale dziwny numer telefonuje po raz drugi, a sytuacja zaczyna się potem ponawiać, a Ty zastanawiasz się czyj to numer. Takie wydarzenia powinny cię zaniepokoić chociażby tak, abyś sprawdził nieznajomy numer. Zrobisz to bardzo prędko i bezproblemowo.

Na początku połącz się z siecią, a następnie wkrocz do wirtualnego świata, gdyż to dokładnie z niego będziesz zmuszony zrobić użytek. Odnajdź stronę wirtualną zajmującą się wyszukiwaniem oraz komentowaniem numerów telefonów, a potem zajrzyj na nią, sprawdzając, jak można ją wykorzystać. Niezwykle prędko dowiesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, także zadziałasz tak jak należy. Wklepiesz dzwoniący do ciebie numer do odpowiedniej rubryki zaznaczonej na stronie, a następnie jako odpowiedź uzyskasz informacje na temat posiadacza wybranego numeru. Pewne z nich są tworzone przez samych właścicieli portali, a pozostałe przez normalnych ludzi, którzy otrzymywali podobne, głuche połączenia. Posłuchaj ich, a odkryjesz własnego natręta.

Portali opisujących różne numery telefonów jest naprawdę wiele, także możesz automatycznie zrobić użytek z paru z nich, aby zdobyć jak największą liczbę danych. Przestudiuj je i samodzielnie zdecyduj, do kogo należy numer, jaki wciąż do ciebie telefonuje.