Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg telefonicznych, bo one już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na tego typu stronę i następnie wpiszmy do jej rubryki numer, jaki ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, bo także przez normalnych ludzi. Oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, więc powinniśmy tylko wziąć informacje z takich stron. Czyńmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Kogo numer

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, jacy żyją w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki widnieje obca mieszanka cyfr.

Najczęściej w takich chwilach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, skoro przecież nie zawsze obce połączenia tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej lub od początku zrobić użytek z witryny, która interesuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, jaki chce naszej pomocy.

czyj to numer tp

Komórki pojawiły się na rynku już mnóstwo lat temu, a i tak dalej są bardzo popularnymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich niemalże bez przerwy, aby skontaktować się ze znajomymi, wysłać im wiadomość lub usłyszeć czyiś głos. Jednakże nawet popularne komórki mogą być nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich korzystają również bandyci oraz naciągacze. Oni telefonują z obcych numerów, jakie jednak można w miarę prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże często tego typu krok nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć później na różne portale, aby odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne witryny wirtualne, jakie mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je oraz stawiają im oceny. Internauta powinien z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet specjalna strona nie posłuży danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe sygnały, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych sytuacjach z pewnością warto tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie mogą być w końcu czymś dobrym, więc trzeba z nimi walczyć.

W obecnych czasach niemalże każdą sprawę można już spokojnie rozwiązać (np. używając phone number). Nawet teoretycznie obce numery telefonów można błyskawicznie rozpoznać, aby ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W tym celu wystarczy odwiedzić specjalną stronę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer lub skontaktować się z komendą.