Czyj to numer telefonu

Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest zapisana doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, którzy przebywają na tym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja liczb.

Zwykle w tego typu momentach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy dowiedzieć się, kto jest jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu biec na policję, bo przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora.

A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, która interesuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić połączenie kolegi, który potrzebuje naszej pomocy.

kto dzwonił sprawdź numer

Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo lat temu, a mimo to dalej są bardzo popularnymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać do nich sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne komórki mogą być czasami pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich dzwonią również bandyci i naciągacze. Oni telefonują z obcych numerów, które mimo wszystko da się w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak często tego typu czyn nie jest zbyt efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy tylko wklepać numer do wyszukiwarki internetowej (whose number) i wejść później na różnorodne portale, by poznać rozmówcę. Są już nawet specjalne strony internetowe, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery, opisują je i wystawiają im noty. Każdy może z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak specjalna strona nie pomoże danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe sygnały, zawsze może ona udać się na komendę. W skrajnych momentach na pewno powinno się tak zadziałać, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe obcego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie są w końcu niczym dobrym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko da się już bez problemu rozwiązać. Nawet teoretycznie nieznane numery można szybko rozpoznać, by osądzić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu wystarczy wejść na specjalną stronę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer lub nawiązać kontakt z komendą.

numer telefonu do

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na taką stronę , a potem wpiszmy do jej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, ale również przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, by w pewnym stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy tak zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.